Models Net TV Magazine
Topics
Survey
به نظر شما کدام بخش از مطالب این سایت جذاب تر می باشد In your opinion, which part of this Magazine is more interesting

Blog Diagram
  • Total Visits :
  • Today's Vistors :
  • Yesterdays's Vistors :
  • This Month's Vistors :
  • Last Month's Vistors :
  • Bloggers :
  • Total Posts :
  • Latest Checking :
  • Latest Update:

گزارش چهاردهمین جشن سینمای ایران (بخش دوم)

اصغر فرهادی در جشن  سینمای ایران:
امیدوارم بزودی اوضاع مملکت تغییر شود
در ادامه مراسم  پروین صفری و جمشید گرگین برای  اهدای جایزه بهترین طراحی لباس روی صحنه امدند. گرگین از روز ملی سینما به عنوان روز مهمی برای جامعه سینمای ایران یاد کرد و آن را تبریک گفت و از حاضران خواست  فرهاد توحیدی و بیژن میرباقری و دیگر دست‌اندرکاران جشن را تشویق کنند.
تندیس بهترین طراحی لباس به عبدالحمید قدیریان برای فیلم " ملک سلیمان" داده شد و او از هیات داوران تشکر کرد و گفت:" این تشویق برای من کمی تفاوت دارد چون احساس دانشجویی را  دارم که در شروع کارم هستم و امیدوارم که پیشرفت کنم و به جایی که سینمای ایران لیاقت بیشتری دارد برسم."
عوارض جانبی سینما خیلی زیاد است
امیر اثباتی و علیرضا خمسه  برای اهدای جایزه بهترین طراحی هنری آمدند و خمسه قطعه شعری طنزی درباره سینما  خواند  و گفت:" سینما مانند گاو مشهدی حسن می‌ماند که از او پرسیدند گاوت چقدر شیر می‌دهد. مشهدی گفت شیر که نمی‌دهد اما ماشاءالله به تولیداتش. عوارض جانبی سینما خیلی زیاد است." عبدالحمید قدیریان برای "ملک سلیمان" جایزه بهترین طراحی هنری را دریافت کرد  و از فاجعه اهانت به قران ابراز تاسف کرد و از اهالی فرهنگ و هنر خواست جواب بی‌حرمتی به قرآن را با نگاه فرهنگی خود بدهند.
جایگاه بهتری برای آهنگسازان در نظر بگیرند
محمد سریر و صدیق  تعریف روی صحنه آمدند. سریر  به نمایندگی از اعضای انجمن آهنگسازان خانه سینما از اهالی سینما خواست با توجه بیشتری به بخش مادی کار آهنگسازان نگاه کنند و جایگاه بهتری برای آن در نظر بگیرند تا هنرمندان با استعداد موسیقی بتوانند کارهای بهتری ارائه دهند. او از موسیقی به عنوان خون در بدنه سینما نام برد.
محمدرضا علیقلی تندیس بهترین موسیقی را برای فیلم "عصر روز دهم" دریافت کرد.
به این تندیس خیلی افتخار می‌کنم
سروش صحت و محمدرضا مویینی تندیس بهترین تدوین را به هایده صفی‌یاری برای " درباره الی" اهدا کردند.مویینی با انتقاد از بی‌توجهی به امنیت شغلی سینماگران گفت:" کوشش علیه ایجاد امنیت شغلی سینماگران سوگند چه کسانی است؟"
صفی‌یاری پس از دریافت تندیس گقت:" به این تندیس خیلی افتخار می‌کنم. و افتخار می‌کنم که در میان گروهی که "درباره الی" ار ساخت قرار گرفتم. از کسانی که تلاش فوق‌العاده آنها باعث شد کار من دیده شود احترام می‌گذارم و از زنانی که باعث ورود زنان به سینما در رشته تدوین شدند از جمله طلعت میرفندرسکی، ژیلا ایپکچی، شرین وحیدی و معصومه شاه‌نظری تشکر می‌کنم  و به همه افرادی که تازه به این عرصه وارد شده‌اند خوش‌آمد می‌گویم."
چراغ جشن دربرابر محاصره‌ اقتصادی خانه سینما روشن نگه داشته شد
 از رضا میرکریمی و محمدرضا سکوت برای اهدای جایزه بهترین فیلمبرداری دعوت شد. میرکریمی از توحیدی، عسگرپور هیات مدیره و کارکنان خانه سینما و همه کسانی که تلاش کردند چراغ جشن را دربرابر محاصره‌ اقتصادی خانه سینما روشن نگه دارند تشکر کرد و گفت:" خیلی خوشحالم که جایزه کسی را که ۲۴ سال پیش با هم فیلمسازی را شروع کرددیم می‌دهم. این همه سال  چیزهای زیادی از او یاد گرفتم اما او رفیق خوبی نیست و انقدر که به حرفه‌اش فکر می‌کند برای رفاقت وقتی نمی‌گذارد.
سکوت هم گفت:"از فرهاد توحیدی که با راست قامتی و بر خلاف همه سختی‌ها توانسته جشن را به این خوبی برگزار کند، تشکر می‌کنم.
تندیس بهترین فیلمبرداری به حمید خضوعی ابیانه برای فیلم "ملک سلیمان" تعلق گفت.
صنوف سینما در برابر دشمن با هم متحد می‌شوند
اتیلا پسیانی، غلامرضا موسوی و امیرشهاب رضویان روی صحنه آمدند. موسوی با اشاره به صحبت‌های گلمکانی گفت:" ما دو هزار سالن سینما لازم داریم تا به این مقدار نرسیم مشکل سینما همین است و از خانه سینما و هیچ کسی دیگری هم نمی‌تواند معجزه کند. او از هیات داوران که سه ماه متوالی برای داوری وقت گذاشته ‌اند و شواری برگزاری و دبیر جشن تشکر کرد.
 رضویان با بیان اینکه خانه سینما هم شبیه قومیت‌های مختلف ایران است، گفت:" اقوام ایرانی وقتی دشمنی حمله می‌کنند با هم متحد می‌شوند. انواع و اقسام صنوف خانه سینما هم شبیه قومیت‌ها مختلف هستند  و اگر دشمن بزرگی بخواهد سینما را خفه کند این سینما بواسطه صنوف خود می‌تواند بماند."
صابر ابر جایزه بهترین نقش مکمل مرد را برای " درباره الی" دریافت کرد و از اصغر فرهادی که فرصت بازی در این فیلم را داده و تک‌تک کسانی که در این فیلم همراه او بودند، تشکر کرد.
خانه سینمای ایران ارزان و ساده به دست نیامده که آن را ارزان از دست بدهیم
فرشته طائرپور و نگار جواهریان تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل زن را به مریلا زارعی برای درباره الی اعطا کردند. زارعی که به دلیل حضور در تئاتر نتوانسته بود در این مراسم حضور پیدا کند از خواهرش ملیکا خواست تندیس او راگرفته و متنی را به جای او بخواند. او در این متن از مردم به دلیل پشتیبانی از سینما، هیات داوران و هم کارانش در این فیلم تشکر کرد و به عنوان سفیریار موسسه مهر‌آفرین از مردم خواست به دستگیری از نیازمندان بپردازند.
طائرپوربا اشاره به اهمیت خانه سینما گفت:" سینمای ملی ایران و خانه سینمای ایران ارزان و ساده به دست نیامده که آن را ارزان از دست بدهیم. همت عزیزانی بسیار، عزت فیلمسازان بسیار و غیرت عزیزان را ما غنیمت می‌شماریم حتی اگر کم مهری و ناسپاسی ببینیم. ما وحدتی داریم که از دل برخاسته و بی نیاز از فرمایش‌هایی هستیم که اگر از دل سینما برنخیزد، بر جان نمی‌نشیدند. به نیت ۱۴ معصوم چهاردهمین جشن سینمای ایران را غنیمت می‌شماریم و برای ارتقا و بقای خانه سینما می گوییم. فالله خیرحافظا و هو ارحم و راحمین. ما همشیه در خدمت همه سینماگران، خانه سینما و همه کسانی که برای برقراری این مراسم زحمت می‌کشند، هستیم و همت بلند و نه قد بلندشان را ارج می‌نهیم."
جمال ساداتیان و اصغر فرهادی تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد را به شهاب حسینی برای "پرسه در مه" اعطا کردند.
با احترام به داوران به خودم و شما احترام گذاشته‌ام
تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن را همایون اسعدیان و باران کوثری به نگار جواهریان برای "طلا و مس" دادند. اسعدیان با تاکید بر لزوم احترام به داوری اعضای خانه سینما گفت:" داوران خانه سینما انتخاب هیچ مقام دولتی نیستند و منتخب صنوف هستند پس به آنها احترام می‌گذارم و با این کار به خودم  وشما احترام میگذارم چون من هم عضوی از خانه سینما هستم. ممکن است قضاوت این دوستان در بعضی موارد مورد پسند ما نباشد اما من به انها احترام می‌گذارم و به خودم احترام می‌گذارم. دوستی روز ملی سینما را بی‌معنی‌ترین روز سال نامیده  و باید گفت همه از دست غیر می‌نالند‌، سعدی از دست دوستان. من به این روز و به دبیر جشن احترام می‌گذارم پس به خودم احترام می‌گذارم .
باران کوثری از جواهرایان به عنوان بهترین پارتنر و بهترین دوست خود نام برد.جواهریان جایزه خود را به پدر و مادر خود تقدیم کرد و گفت:" واقعا به این جایزه افتخار می‌کنم."
حسین ترابی و رسول صدرعاملی تندیس بهرتین فیلمنا�

Type of Topic : اخبار سینمایی ایران، 
Labels : گزارش چهاردهمین جشن سینمای ایران (بخش دوم)،
Related Links:

       Reviews
یکشنبه 28 شهریور 1389
کمال پورحنیفه Kamal Pourhanifeh
Wide Selection of Canon Lenses


 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic