تبلیغات
Models Net TV Magazine - عباس کیارستمی: دوستداران تقوایی منتظرند فیلم تازه‌ای از او ببینند
 
Models Net TV Magazine
Topics
Survey
به نظر شما کدام بخش از مطالب این سایت جذاب تر می باشد In your opinion, which part of this Magazine is more interesting

Blog Diagram
  • Total Visits :
  • Today's Vistors :
  • Yesterdays's Vistors :
  • This Month's Vistors :
  • Last Month's Vistors :
  • Bloggers :
  • Total Posts :
  • Latest Checking :
  • Latest Update:

عباس کیارستمی: دوستداران تقوایی منتظرند فیلم تازه‌ای از او ببینند

 نخستین جشن از مجموعه جشن های چهاردهمین جشن سینمای ایران در بخش فیلم‌های کوتاه داستانی و تجربی پنجشنبه شب با حضور فعالان عرصه فیلم کوتاه و بزرگان سینمای ایران در تالار ایوان شمس برگزار شد.
این مراسم با پخش کلیپ سوره والعصر و سرود ملی آغاز و با نمایش کلیپی مربوط به اعضای خانه سینما و کلیپ افتتاحیه چهارمین جشن مستقل فیلم کوتاه آغاز شد. سپس فرهاد توحیدی دبیر جشن سینمای ایران گزارشی از روند چگونگی داوری فیلم‌های کوتاه ایراد کرد و گفت:" ۶۴۸ فیلم را ۱۳ نفر هیات انتخاب، ۷۵ نفر هیات داوران آکادمی در ۴۰ روز، روزی ۶ ساعت دیدند. این آمارها به نظر می‌اید برای پرکردن بیلان کاری ادارات دولتی باشد اما شخصا دوست دارم به زندگی آن۶۴۸ فیلمساز و آن ۷۵ داوری  فکر کنم که چطور کار کردند تا فیلمساز شدند، چه خواندند، چه دیدند و چه ماجراهایی را از سر گذرانده‌اند. به ۴۰ روزی فکر کنم که ۷۵ نفر زیر یک سقف جدل، بحث و زندگی کردند. زندگی عین سینما است  و سینما عین زندگی. پایه‌گذارسینما زندگی است که با همه بلندی خیلی کوتاه است مثل آه اما بسیار تاثیر گذار است مثل یک فیلم کوتاه خوب با پایان تاثیر گذار. توحیدی در انتهای صحبتهایش عید سعید فطرو فرارسیدن ۲۱ شهریور روز ملی سینما  را تبریک گفت.
در ادامه مجری مراسم از شهرام مکری و امیرعلی اعلایی به عنوان نمایندگان انجمن فیلم کوتاه دعوت کرد تا روی صحنه بیایند. مکری از همه افرادی که در طی چند ماه انتخاب و داوری فیلم‌های کوتاه زحمت کشیدند خسته نباشید، گفت و به همراه اعلایی ۶۰ شاخه گل رز را برای اعضای هیات انتخاب و داوری روی صحنه گذاشتند. مکری از مجید برزگر یکی دیگر از اعضای انجمن فیلم کوتاه که برای اکران فیلمش در جشنواره مونترال به سر می‌برد یاد کرد.
 در ادامه مراسم با پخش کلیپی  با عنوان "یک دقیقه سکوت" از بهنام صفری، مهدی اباسلط و امید الله داد که از درگذشتگان انجمن فیلم کوتاه در سال گذشته بودند، یاد شد.
سپس با پخش وله مربوط به نامزدان رشته‌های مختلف مراسم تجلیل از برگزیدگان فیلم‌های کوتاه و داستانی و تجربی آغاز شد.
شادمهر راستین برای اهدای جایزه بهترین فیلمنامه روی صحنه آمد و آرزو کرد خانه سینما روزی مستقل شود. او دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه را به کریم لک زاده برای فیلم کوتاه "غم‌ها و غریزه‌ها" اهدا کرد.لک زاده از تمامی عواملی که به گفته او بدن هیچ چشمداشتی برای به ثمر نشستن این فیلم تلاش کرده بودند، تشکر کرد.
در بخش بعدی وله نامزدهای بهترین صدا پخش شد که مجری مراسم گفت:" بادیدن بهترین صد ا یاد آقای شجریان افتادم که این جمله او مورد استقبال حاضران در سالم قرار گرفت.
محمدرضا دلپاک برای اهدای دیپلم افتخار بهترین صدا روی صحنه آمد و این جایزه را به مهرشاد ملکوتی برای فیلم کوتاه" رادیولوژی یک پرتره" اهدا کرد. ملکوتی هم پس از دریافت جایزه‌اش از اساتیدی که از  آنها آموخته تشکر کرد.
سعید پوراسماعیل برای اهدای دیپلم افتخار بهترین تصویربرداری روی صحنه آمد و از محمد مهدی عسگرپور مدیرعامل خانه سینما به خاطر مواضعش و حمایت‌هایش  از اعضای خانه سینما  تشکر کرد و دیپلم افتخار بهترین تصویربرداری را به محمد رسولی برای فیلم کوتاه "حلزون" داد. رسولی از هیات داوران و علی محمد قاسمی برای چیزهایی که طی ساله‌ها به او آموخته تشکر کرد.
در ادامه مراسم پیام تبریک انجمن فیلم کوتاه به عباس کیارستمی برای ساخت فیلم " کپی برابر اصل" و موفقیت‌های این فیلم قرائت شد. در این پیام هیات مدیره انجمن از اینکه سینمای کیارستمی همچون گذشته سینمایی پویا زنده و تجربی است، تقدیر کرد و او را مایه افتخار سینمای ایران نامید.
سپس نشان انجمن فیلم کوتاه ایران توسط عباس گنجوی و عباس کیارستمی به ناصر تقوایی اهدا شد.
کیارستمی در هنگام اهدای این نشان گفت: "افتخاری برای من است که از دوست و همکار خیلی خوبم ناصر تقوایی عزیز تقدیر کنم. نمی‌دانستم که برای مراسم جشن انجمن فیلم کوتاه می‌آیم اما حالا که فهمیدم احساس نزدیکی بیشتری به شما می‌کنم چون هنوز خود را فیلمساز فیلم کوتاه می‌دانم  و یک ساعت قبل مشغول ادیت فیلم کوتاهی بودم و اگر می‌دانستم چنین مراسمی است، این فیلم کوتاه را می‌آوردم و برای شما نمایش می‌دادم."
عباس گنجوی هم گفت:"برای اینکه سوتفاهمی بوجود نیاید هیچوقت درباره تقوایی حرف نمی‌زنم اما می دانم ناصر تقوایی همیشه ناصر تقوایی است."
تقوایی در ابتدای صحبتش به کیارستمی برای دریافت جایزه برای جدیدترین فیلمش تبریک گفت و از اینکه پس از سال‌ها و بعد از سهراب شهید ثالث اروپاییان برای فیلم کیارستمی حاضر به سرمایه‌گذاری شده‌اند ابراز خوشحالی کرد و آن را شانس و افتخاری برای سینمای ایران و جوانان سینما دانست. او با اشاره به فیلم‌های کوتاهی که در این دوره از جشن خانه سینما دیده و آنها را داوری کرده گفت:" فیلم‌های امسال حیرت‌آور بود من ۲۰ فیلم فوق‌العاده و ۱۰ فیلم اصیل و درجه یک دیدم.در طول عمرم با چنین آماری در زمینه فیلم کوتاه روبرو نبودم. در طول سال‌های گذشته به دلیل سهولت استفاده از دوربین‌های دیجیتال نوعی کج‌سلیقگی در ساخت فیلم‌های کوتاه دیده می‌شد اما خوشبختانه این مسئله را امسال در فیلم‌های کوتاه ندیدم و کیفیت تصویربرداری و صدابرداری در این فیل� �‌ها غیرمنتظره بود. او سطح کیفی بسیاری از فیلم‌های کوتاه امسال را بالاتر از فیلم‌های بلند سینمایی دانست و از فیلمسازان خواست به ادبیات نزدیکتر شده و به انس با آن اهمیت بیشتری دهند و به فیلم ‌کوتاه به عنوان یک قصیده و شعر نگاه کنند.
او از عباس کیارستمی برای سختکوشی و جدیتی که در ساخت فیلم کوتاه دارد تقدیر کرد و از اینکه فیلم‌های او در ایران به تمایش درنمی‌اید ابراز تاسف و گفت: "متاسفم که فیلم‌های کیارستمی و فیلمسازانی مانند او در جامعه ما  به نمایش درنمی‌اید یا باید برای دیدن آنها به اروپا برویم یا در رسانه‌‌های آنها این فیلم‌ها را ببنیم و یا باید کپی انها را از آنجا تهیه کنیم."
او از محمد‌مهدی عسگرپور خواست فرصتی برای اکران و نمایش فیلم‌های کوتاه فراهم کند و ابراز امیدورای کرد به پرویز کیمیاوی که در حال حاضر در ایران به سر می‌برد فرصت حضور بیشتر در عرصه سینما و ساخت فیلم و تجلیل از او فراهم  شود.
کیارستمی در ادامه صحبت‌های تقوایی از او خواست به فکر ساخت فیلم بلند باشد و گفت:" تقوایی در طی این سال‌ها از جمله افرادی بوده که در سینمای ایران و به خصوص سینمای مستند تاثیرگذار بود و با سخاوت تمام دانش و تجربه‌های مستقل خود را در اختیار دانشجویانش قرار داده است. همه ما مشکلات فیلمسازی در ایران را می‌دانیم و هیچکس نیاز به یادآوری آنها ندارد .اما همه دوستداران تقوایی منتظرند فیلم تازه‌ای از او ببینند و من آرزو می‌کنم سال آینده شاهد فیلمی از اقای تقوایی باشیم."
در ادمه مراسم بابک میرزاخانی قطعات موسیقی زنده را برای حاضران در سالن اجرا کرد او از اینکه برای اولین بار فرصت پیدا کرده به طور رسمی و روی صحنه موسیقی اجرا کند ابراز خوشحالی کرد.
در ادامه مراسم با حضور عاطفه خادم‌الرضا، کاوه قهرمان،‌نیما عباس‌پور و مریم فخیمی از هیات موسس انجمن فیلم کوتاه یعنی امیر شهاب رضویان، بیژن میرباقری، سعید تارازی، مهوش شیخ‌الاسلامی، مصطفی آل‌احمد، مهدی جعفری، مونا زندی، مهدی کرم‌پور مجید برزگر، مهرداد اسکویی تقدیر شد.
رضویان که پس از اهدا هر جایزه توصیه‌ای مکتوب و طنزآلود خطاب  به فیلمسازان فیلم کوتاه داشت، گفت:" خوشحالم که قلب تپنده سینمای ایران در فیلم کوتاه و مستند می‌تپد. سینمای ایران طنز‌های سخیف و فیلم‌های دختر و پسری نیست که در حال حاضر به نمایش درمی‌آید. سینمای ایران از  دل تجربه‌های تقوایی، بیضایی، گلستان، کیارستمی، مرحوم سهراب شهید ثالث برآمده و ان سینما باید ادامه داشته باشد. به رغم اینکه بعضی می‌خواهند صنوف و خانه سینما را تعطیل کنند اما سینما پویا است و خوشحالم که انجمن فیلم کوتاه ادامه کار می‌دهد و سینما را زنده � �گه می‌دارد."
تارازی هم گفت:" همانطور که آقای تقوایی گفتند ما تنهاییم و راه‌های خروج از این تنهایی تقویت صنف است یعنی همان کاری که فکر می‌کنیم آقای عسگرپور ان را خوب فهمیده اند."
آل‌احمد از وضعیت فعلی سینمای ایران ابراز نگرانی کرد و گفت:"عده‌ای بی‌رحم و سودجو سر سینمای ایران را تقریبا بریده‌اند و سینما تنها با یاری ستاره‌هایی مانند عباس کیارستمی سوسو می‌زند. متاسفم بگویم سینمای ایران مرده و اگر مسوولان و مردم  نخواهند به فرهنگشان اهمیت دهند، دیر یا زود تنبیه خواهند شد."
مونا زندی با اشاره به خاطراتش از صف‌هایی که برای تماشای فیلمی‌مانند "مشق شب" جلو سینماها بسته می‌شد، گفت:" ما نباید امیدمان را از دست بدهیم  و باید کار خود را انجام دهیم. سینما به نظر من زنده است و کسی نمی‌تواند سینما را بکشد."
مهرداد اسکویی هم با یادآوری اولین روزهای تشکیل انجمن فیلم کوتاه گفت:" ما در اتاق کوچک امیرشهاب رضویان دور هم جمع می‌شدیم برای اینکه کسانی بیایند و کار کنند و افراد دیگری به آنها افتخار کنند. خوشحالم که آقای تقوایی گفتند ۱۰ فیلم بی‌نظیر دیده‌اند و خوشحالم که ما در کنار هم هستیم و با خلاقیت به کار ادامه می‌دهیم." مهوش شیخ‌الاسلامی و مهدی کرم‌پور از غایبان این جمع بودند.
در ادامه با پخش کلیپی ساخته ایدا پناهنده کتاب‌هایی که به مناسب این دوره از جشن فیلم کوتاه به چاپ رسیده است، معرفی شد.
 در دنباله این آیین مهرداد اسکویی که برای اهدای جایزه بهترین تدوین روی صحنه آمده بود از برگزاری ورک‌شاپ تدوین توسط بابک کریمی که یکی از تدوینگران بین‌المللی سینمای ایران است، خبر داد.
میثم صمدی بهرامی( این اسم در بروشور به نام میثم محمدی است شاید اشتباه شنیدم) برای "رادیولوژی یک پرتره" جایزه بهترین تدوین را دریافت کرد و از امیر توده روستا کارگردان این فیلم تشکر کرد.
سیف اله صمدیان در هنگام اهدای جایزه بهترین کارگردانی تجربی از فیلمسازان خواست دغدغه‌ای برای اینگونه جایزه‌ها و تشویق‌ها نداشته باشند و گفت:" آقای کیارستمی به من می‌گفت مهمترین جایزه این است که در هنگام تولید اثر جایزه را از خودتان بگیرید و محتاج این تشویق‌ها و این جایزه‌ها نباشید."
جایزه بهترین کارگردانی به کاظم مولایی برای فیلم "منها" تعلق گرقت و او از عوامل فیلم تشکر کرد.
امیر شهاب رضویان که برای اهدای جایزه بهترین کارگردانی روی صحنه آمد از امید روحانی دعوت کرد که این جایزه را به آزاد محمدی برای فیلم "حلزون" اهدا کند.
آزاد محمدی از اینکه جای چند فیلم خوب در جشن امسال خالی بود ابراز تاسف کرد و ازمرحوم  بهنام صفری همشهری‌اش و ارسلان امیری‌دوست یاد و تشکر کرد.
امید روح انی منتقد و نویسنده هم گفت:" خود را موظف می‌دانم که یک فریم فیلم از تهران رد نشود و من آنها را نبینم. همه ۵۰ فیلم مستند و ۷۰ فیلم کوتاه را دیده‌ام که به نظر من درخشان بوده‌اند و خوشحالم که با این سینما زندگی می‌کنم و از آن لذت می‌برم."
محمد مهدی عسگرپور مدیر عامل خانه سینما جایزه بهترین فیلم را به آزاد محمدی برای "حلزون" اهدا کرد و این کارگردان از رایا نصیری و پوریا رحیمی که در بازیگری این فیلم شرایط سختی را تحمل کردند و نتیجه کارشان درخشان بوده، تشکر کرد.
در پایان مراسم کلیپ " ای ایران" ساخته سامان مقدم پخش شد و فیلم "حلزون" هم به نمایش درآمد.
مجید جوزانی مدیر عامل خانه هنرمندان سه میلیون ریال بن خرید کالابه فیلم‌های برگزیده این جشن اهدا کرد و هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه از مدیرعامل خانه سینما خواست فرصت نمایش عمومی فیلم‌های انتخاب شده در این دوره از جشن را فراهم کند.
کنسول و دبیر اول سفارت آلمان و کاردار فرهنگی این سفارت از جمله حاضران در این جشن بودند.

 

عکاس: سروش میلانی زاده

Type of Topic : اخبار سینمایی ایران، 
Labels : عباس کیارستمی: دوستداران تقوایی منتظرند فیلم تازه‌ای از او ببینند،
Related Links:

       Reviews
یکشنبه 21 شهریور 1389
کمال پورحنیفه Kamal Pourhanifeh
Wide Selection of Canon Lenses
یکشنبه 2 تیر 1398 10:04 ب.ظ

You've made your point extremely effectively.!
cialis for sale in europa cialis pills price each wow look it cialis mexico click here cialis daily uk cialis online cialis generico online tadalafil 5mg if a woman takes a mans cialis prezzo di cialis in bulgaria cialis canada
یکشنبه 2 تیر 1398 06:46 ق.ظ

Reliable info. Thank you!
price cialis wal mart pharmacy cialis price thailand cialis dose 30mg cialis diario compra cialis cipla best buy sialis cialis online only best offers 100mg cialis cialis ahumada cialis coupons printable
شنبه 1 تیر 1398 02:29 ب.ظ

Great info. Appreciate it!
we like it cialis soft gel viagra or cialis cialis prezzo di mercato buy cialis sample pack cialis generico lilly cialis reviews il cialis quanto costa price cialis per pill cialis generika in deutschland kaufen cialis for sale
پنجشنبه 30 خرداد 1398 01:26 ب.ظ

With thanks! I enjoy this!
preis cialis 20mg schweiz cialis generika in deutschland kaufen buy name brand cialis on line generic cialis at walmart cialis et insomni acheter du cialis a geneve side effects of cialis cialis pills boards cialis daily cialis 20mg preis cf
چهارشنبه 29 خرداد 1398 03:14 ق.ظ

Whoa a lot of good information!
cialis for sale in europa achat cialis en suisse cialis online napol tarif cialis france cialis sans ordonnance cilas we choice cialis pfizer india cialis 5mg billiger does cialis cause gout click now cialis from canada
سه شنبه 28 خرداد 1398 04:32 ق.ظ

Wonderful posts. Thank you.
acheter cialis kamagra how does cialis work cialis pas cher paris cialis prezzo in linea basso cialis diario compra cialis para que sirve cialis generico lilly cialis for bph cialis generico en mexico where do you buy cialis
یکشنبه 26 خرداد 1398 11:25 ب.ظ

Thank you. An abundance of advice!

only best offers 100mg cialis cialis purchasing cialis patent expiration cialis sans ordonnance online cialis cialis tablets best generic drugs cialis cialis price in bangalore look here cialis order on line cialis efficacit
یکشنبه 26 خرداد 1398 09:07 ق.ظ

Thanks a lot, Numerous facts!

buying brand cialis online overnight cialis tadalafil prices on cialis 10 mg cialis generico postepay cialis australia org click here take cialis cialis cipla best buy buy cialis uk no prescription prezzo cialis a buon mercato cialis without a doctor's prescription
شنبه 25 خرداد 1398 05:14 ق.ظ

Factor certainly regarded.!
cialis 5mg prix when will generic cialis be available cialis dosage amounts cialis super kamagra ou acheter du cialis pas cher cialis cost purchasing cialis on the internet cialis coupons wow cialis tadalafil 100mg interactions for cialis
چهارشنبه 22 خرداد 1398 09:05 ب.ظ

Helpful facts. Thanks.
low cost cialis 20mg pastillas cialis y alcoho cialis official site cialis 5 mg scheda tecnica cialis 5 mg para diabeticos cialis tablets for sale order generic cialis online cialis tablets cialis patentablauf in deutschland sialis
دوشنبه 20 خرداد 1398 08:58 ب.ظ

Terrific facts, Thanks a lot!
cialis 20mg cialis kaufen cialis great britain buying cialis in colombia we use it cialis online store how much does a cialis cost buy cialis online cheapest prezzo cialis a buon mercato generic cialis tadalafil we recommend cialis info
سه شنبه 13 آذر 1397 06:01 ب.ظ

Thank you! Lots of material!

cialis usa cost try it no rx cialis recommended site cialis kanada cialis rezeptfrei cialis pas cher paris cialis daily reviews enter site natural cialis safe site to buy cialis online viagra vs cialis vs levitra cialis prezzo in linea basso
سه شنبه 13 آذر 1397 06:47 ق.ظ

Factor well utilized!.
generic cialis at walmart walgreens price for cialis cialis tablets buy original cialis cialis 20mg canadian drugs generic cialis cialis 5 mg cialis online holland cialis 5 mg scheda tecnica tesco price cialis
یکشنبه 11 آذر 1397 06:00 ق.ظ

Amazing stuff, Cheers.
cialis dosage cialis 5 effetti collaterali viagra or cialis click now buy cialis brand cialis sicuro in linea we use it 50 mg cialis dose cialis taglich deutschland cialis online enter site natural cialis generic cialis 20mg uk
شنبه 10 آذر 1397 06:43 ب.ظ

Nicely put, Cheers!
viagra cialis levitra cialis generika in deutschland kaufen cialis 30 day trial coupon generic low dose cialis cialis coupons printable generic cialis levitra cialis qualitat buy cialis online nz cialis 20 mg best price cialis 5 effetti collaterali
شنبه 10 آذر 1397 05:37 ق.ظ

This is nicely expressed. !
venta de cialis canada cialis diario compra cialis australian price only now cialis for sale in us when will generic cialis be available cialis online deutschland cialis prezzo di mercato side effects for cialis generic cialis at walmart cialis soft tabs for sale
جمعه 9 آذر 1397 06:35 ق.ظ

Seriously quite a lot of wonderful information!
side effects of cialis the best choice cialis woman cialis efficacit cialis 5 mg schweiz click here cialis daily uk cost of cialis cvs cialis online nederland we recommend cialis best buy brand cialis generic cialis sicuro in linea
پنجشنبه 8 آذر 1397 07:19 ب.ظ

Useful postings. Regards!
where to buy cialis in ontario tadalafil 20 mg click here cialis daily uk try it no rx cialis cialis uk next day cialis rezeptfrei sterreich order cialis from india acquisto online cialis tadalafil tablets viagra vs cialis
پنجشنبه 8 آذر 1397 07:34 ق.ظ

You explained that adequately!
cialis tablets cialis professional yohimbe generic cialis with dapoxetine cialis 5 mg schweiz cheap cialis click now buy cialis brand cialis 5 mg schweiz fast cialis online we use it 50 mg cialis dose buy cialis online nz
چهارشنبه 28 شهریور 1397 01:53 ق.ظ

Thank you. I appreciate it!
cialis 5mg prix generic low dose cialis cialis cuantos mg hay acheter cialis meilleur pri achat cialis en itali click now cialis from canada acheter cialis kamagra cialis daily dose generic cialis arginine interactio cialis italia gratis
چهارشنبه 14 شهریور 1397 09:24 ق.ظ

With thanks! I enjoy it!
canada viagra canadian pharmacies shipping to usa drugstore online online pharmacy canadian pharmacies-24h drugs for sale on internet online canadian discount pharmacies canada online pharmacies for men cialis canadian pharmacy canada medication prices
سه شنبه 13 شهریور 1397 12:42 ب.ظ

Many thanks, Valuable stuff!
viagra with prescription online price on viagra generic viagra online usa cheapest viagra with prescription online generic viagra pharmacy buy generic viagra online usa how to buy cheap viagra can i buy viagra without a prescription buy canadian viagra online buy female viagra online
دوشنبه 12 شهریور 1397 10:23 ق.ظ

Kudos! I enjoy this!
cialis 05 we choice free trial of cialis cialis dosage buy cialis online cheapest where to buy cialis in ontario cialis rckenschmerzen tadalafil 20mg cialis pas cher paris we recommend cheapest cialis canadian discount cialis
یکشنبه 11 شهریور 1397 06:42 ب.ظ

Incredible plenty of fantastic tips.
40 mg cialis what if i take cialis daily new zealand cialis 10mg prix pharmaci cialis 50 mg soft tab 40 mg cialis what if i take how do cialis pills work cialis australian price usa cialis online dosagem ideal cialis cialis prices
سه شنبه 23 مرداد 1397 07:03 ق.ظ

Point well regarded.!
viagra best buy sildenafil uk pharmacy buy cheap viagra online with prescription sildenafil online pharmacy how do i get viagra online viagra cheap levitra sildenafil sildenafil where can i purchase viagra where yo buy viagra sildenafil viagra
دوشنبه 22 مرداد 1397 10:43 ب.ظ

Reliable facts. Thanks.
effetti del cialis how to purchase cialis on line cheap cialis cialis cost cialis qualitat buy cialis cheap 10 mg order a sample of cialis cialis arginine interactio cialis tablets for sale cialis sans ordonnance
دوشنبه 7 خرداد 1397 10:47 ق.ظ

Cheers! Lots of stuff!

prezzo cialis a buon mercato we like it cialis price bulk cialis comprar cialis 10 espa241a cialis venta a domicilio achat cialis en europe cialis y deporte achat cialis en europe cialis sans ordonnance cialis online holland
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 11:27 ق.ظ

You have made your stand quite clearly!.
wow cialis 20 cialis venta a domicilio cialis for bph cialis canada on line enter site very cheap cialis cialis 200 dollar savings card cialis coupons cialis super kamagra when can i take another cialis cialis en 24 hora
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 04:46 ق.ظ

Cheers, I like it.
buy prescription viagra online get a prescription online for viagra what is viagra buy viagra online price cheap online pharmacy usa viagra price uk online order viagra viagra online pharmacy levitra buy cheap viagra online uk is it illegal to buy viagra
شنبه 18 فروردین 1397 02:36 ب.ظ

You have made the point.
cialis online i recommend cialis generico i recommend cialis generico india cialis 100mg cost wow look it cialis mexico cialis 100 mg 30 tablet cialis 20mg prix en pharmacie achat cialis en europe cialis kaufen wo cialis lowest price
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30