تبلیغات
Cinema and Television Specialist Magazine - اکران «خداحافظ سولو»ی رامین بحرانی در سینماهای آمریکا+عکس‌های فیلم

فیلم «خداحافظ سولو» سومین ساخته‌ی بلند رامین بحرانی، فیلم‌ساز ایرانی مقیم آمریكا روز گذشته در سینماهای لس‌آنجلس اكران شد.
فیلم «خداحافظ سولو» داستان یك مرد سنگالی به‌نام سولو است كه تصمیم به خودكشی می‌گیرد، اما یك راننده تاكسی سیاه‌پوست به‌نام ویلیام تمام تلاش خود را برای منصرف كردن او انجام می‌دهد.


این فیلم در جشنواره امسال فیلم فجر در بخش جام‌جهان‌نما به نمایش درآمد و سال گذشته جایزه‌ فیپرشی را از جشنواره‌ ونیز كسب كرد.


این كارگردان ایرانی در گفت‌وگو با روزنامه لس‌آنجلس تایمز درباره‌ شباهت موضوع فیلم‌اش با «طعم گیلاس» عباس كیارستمی‌ گفت: "هنگام خلق داستان و شروع نگارش فیلم‌نامه، واقعا احمقانه می‌بود اگر اعتراف نمی‌كردم فیلمی‌ به‌نام «طعم گیلاس» نیز وجود دارد."


بحرانی افزود: "ساخت چنین فیلم‌هایی واقعا سخت است،‌ اما چیزی كه به من انرژی كافی برای ادامه كار را می‌دهد، فراگیری و آموختن چیزهایی است كه نمی‌دانم."


كارگردان فیلم «چاپ چاپ» با بیان این‌كه هنگام ساخت فیلم‌هایش هیچ‌یك از بازیگران را با نام اصلی‌شان صدا نمی‌زند تاكید كرد كه «خداحافظ سولو» نه تنها در طرح موضوع، بلكه در فیلم‌برداری فضای بیرونی نیز الهام‌گرفته از «طعم گیلاس» است و حتی می‌تواند فیلم «زندگی و دیگر هیچ» كیارستمی ‌را در ذهن ببینده‌ تداعی كند.
شایان ذکر است اکثر منتقدان از جمله راجر ابرت نظرات بسیار مثبتی درباره فیلم ابراز کرده‌اند.

منبع: خبرگزارى ایسنا